BURADASINIZ : İstanbul Avukat > Yurtdışındaki Boşanmanın Tanınması
Kanada Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Kanada’da Boşanmak Türkiye`de Boşanmak ve Tanıma Tenfiz Davası   Kanada’da Boşanmak sizin Türkiye`da boşanmanızı sağlamayacaktır. Kanada’de yaşayan Türk vatandaşı ya da çifte vatandaşım ve boşanmak istiyorum. Ne yapmalıyım? Kanada’da yaşayan Türk vatandaşının genelde yaptığı şey Kanada’da Türk boşanma avukatı bularak derdini anlatmak ve ..

Yunanistan Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Yunanistan’da Boşanmak Türkiye`de Boşanmak ve Tanıma Tenfiz Davası   Yunanistan’da Boşanmak sizin Türkiye`da boşanmanızı sağlamayacaktır. Yunanistan’de yaşayan Türk vatandaşı ya da çifte vatandaşım ve boşanmak istiyorum. Ne yapmalıyım? Yunanistan’da yaşayan Türk vatandaşının genelde yaptığı şey Yunanistan’da Türk boşanma avukatı bularak ..

Bulgaristan Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Bulgaristan’da Boşanmak Türkiye`de Boşanmak ve Tanıma Tenfiz Davası   Bulgaristan’da Boşanmak sizin Türkiye`da boşanmanızı sağlamayacaktır. Bulgaristan’de yaşayan Türk vatandaşı ya da çifte vatandaşım ve boşanmak istiyorum. Ne yapmalıyım? Bulgaristan’da yaşayan Türk vatandaşının genelde yaptığı şey Bulgaristan’da Türk boşanma avukatı bul..

Polonya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Polonya’da Boşanmak Türkiye`de Boşanmak ve Tanıma Tenfiz Davası Polonya’da Boşanmak sizin Türkiye`da boşanmanızı sağlamayacaktır. Polonya’de yaşayan Türk vatandaşı ya da çifte vatandaşım ve boşanmak istiyorum. Ne yapmalıyım? Polonya’da yaşayan Türk vatandaşının genelde yaptığı şey Polonya’da Türk boşanma avukatı bularak derdini anlatmak ve netic..

Romanya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Romanya’da Boşanmak Türkiye`de Boşanmak ve Tanıma Tenfiz Davası   Romanya’da Boşanmak sizin Türkiye`da boşanmanızı sağlamayacaktır. Romanya’de yaşayan Türk vatandaşı ya da çifte vatandaşım ve boşanmak istiyorum. Ne yapmalıyım? Romanya’da yaşayan Türk vatandaşının genelde yaptığı şey Romanya’da Türk boşanma avukatı bularak derdini anlatma..

Azerbaycan Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Azerbaycan’da Boşanmak Türkiye`de Boşanmak ve Tanıma Tenfiz Davası Azerbaycan’da Boşanmak sizin Türkiye`da boşanmanızı sağlamayacaktır. Azerbaycan’de yaşayan Türk vatandaşı ya da çifte vatandaşım ve boşanmak istiyorum. Ne yapmalıyım? Azerbaycan’da yaşayan Türk vatandaşının genelde yaptığı şey Azerbaycan’da Türk boşanma avukatı bularak derdini an..

Danimarka Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Danimarka’da Boşanmak Türkiye`de Boşanmak ve Tanıma Tenfiz Davası Danimarka’da Boşanmak sizin Türkiye`da boşanmanızı sağlamayacaktır. Danimarka’de yaşayan Türk vatandaşı ya da çifte vatandaşım ve boşanmak istiyorum. Ne yapmalıyım? Danimarka’da yaşayan Türk vatandaşının genelde yaptığı şey Danimarka’da Türk boşanma avukatı bularak derdini anlatma..

Avusturya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Avusturya’da Boşanmak Türkiye`de Boşanmak ve Tanıma Tenfiz Davası Avusturya’da Boşanmak sizin Türkiye`da boşanmanızı sağlamayacaktır. Avusturya’de yaşayan Türk vatandaşı ya da çifte vatandaşım ve boşanmak istiyorum. Ne yapmalıyım? Avusturya’da yaşayan Türk vatandaşının genelde yaptığı şey Avusturya’da Türk boşanma avukatı bularak derdini anlatma..

Ukrayna Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Ukrayna’da Boşanmak Türkiye`de Boşanmak ve Tanıma Tenfiz Davası   Ukrayna’da Boşanmak sizin Türkiye`da boşanmanızı sağlamayacaktır. Ukrayna’de yaşayan Türk vatandaşı ya da çifte vatandaşım ve boşanmak istiyorum. Ne yapmalıyım? Ukrayna’da yaşayan Türk vatandaşının genelde yaptığı şey Ukrayna’da Türk boşanma avukatı bularak derdini anlatma..

Rusya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Rusya’da Boşanmak Türkiye`de Boşanmak ve Tanıma Tenfiz Davası   Rusya’da Boşanmak sizin Türkiye`da boşanmanızı sağlamayacaktır. Rusya’de yaşayan Türk vatandaşı ya da çifte vatandaşım ve boşanmak istiyorum. Ne yapmalıyım? Rusya’da yaşayan Türk vatandaşının genelde yaptığı şey Rusya’da Türk boşanma avukatı bularak derdini anlatmak ve netic..

İtalya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

İtalya’da Boşanmak Türkiye`de Boşanmak ve Tanıma Tenfiz Davası   İtalya’da Boşanmak sizin Türkiye`da boşanmanızı sağlamayacaktır. İtalya’de yaşayan Türk vatandaşı ya da çifte vatandaşım ve boşanmak istiyorum. Ne yapmalıyım? İtalya’da yaşayan Türk vatandaşının genelde yaptığı şey İtalya’da Türk boşanma avukatı bularak derdini anlatmak ve ..

İsviçre Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

İsviçre’de Boşanmak Türkiye`de Boşanmak ve Tanıma Tenfiz Davası   İsviçre’de Boşanmak sizin Türkiye`de boşanmanızı sağlamayacaktır. İsviçre’de yaşayan Türk vatandaşı ya da çifte vatandaşım ve boşanmak istiyorum. Ne yapmalıyım? İsviçre’de yaşayan Türk vatandaşının genelde yaptığı şey İsviçre’de Türk boşanma avukatı bularak derdini anlatma..

İsveç Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

İsveç’de Boşanmak Türkiye`de Boşanmak ve Tanıma Tenfiz Davası   İsveç’de Boşanmak sizin Türkiye`de boşanmanızı sağlamayacaktır. İsveç’de yaşayan Türk vatandaşı ya da çifte vatandaşım ve boşanmak istiyorum. Ne yapmalıyım? İsveç’de yaşayan Türk vatandaşının genelde yaptığı şey İsveç’de Türk boşanma avukatı bularak derdini anlatmak ve netic..

Norveç Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Norveç’de Boşanmak Türkiye`de Boşanmak ve Tanıma Tenfiz Davası   Norveç’de Boşanmak sizin Türkiye`de boşanmanızı sağlamayacaktır. Norveç’de yaşayan Türk vatandaşı ya da çifte vatandaşım ve boşanmak istiyorum. Ne yapmalıyım? Norveç’de yaşayan Türk vatandaşının genelde yaptığı şey Norveç’de Türk boşanma avukatı bularak derdini anlatmak ve ..

Belçika Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Belçika’da Boşanmak Türkiye`de Boşanmak ve Tanıma Tenfiz Davası   Belçika’da Boşanmak sizin Türkiye`de boşanmanızı sağlamayacaktır. Belçika’da yaşayan Türk vatandaşı ya da çifte vatandaşım ve boşanmak istiyorum. Ne yapmalıyım? Belçika’da yaşayan Türk vatandaşının genelde yaptığı şey Belçika’ de Türk boşanma avukatı bularak derdini anlatm..

Amerika Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

ABD  Amerika Birleşik Devletleri (U.S.A) Boşanmak Türkiye`de Boşanmak ve Tanıma Tenfiz Davası   Amerika’da Boşanmak sizin Türkiye`de boşanmanızı sağlamayacaktır. Amerika’da yaşayan Türk vatandaşı ya da çifte vatandaşım ve boşanmak istiyorum. Ne yapmalıyım? Amerika’da yaşayan Türk vatandaşının genelde yaptığı şey Abd’ de Türk boşanma..

Hollanda Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

`Hollanda’da Boşanmak Türkiye`de Boşanmak ve Tanıma Tenfiz Davası   Hollanda’da Boşanmak sizin Türkiye`de boşanmanızı sağlamayacaktır. Hollanda’da yaşayan Türk vatandaşı ya da çifte vatandaşım ve boşanmak istiyorum. Ne yapmalıyım? Hollanda’da yaşayan Türk vatandaşının genelde yaptığı şey Hollanda’da Türk boşanma avukatı bularak derdini a..

Fransa Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

`Fransa’da Boşanmak Türkiye`de Boşanmak ve Tanıma Tenfiz Davası  Fransa’da Boşanmak sizin Türkiye`de boşanmanızı sağlamayacaktır. Fransa’da yaşayan Türk vatandaşı ya da çifte vatandaşım ve boşanmak istiyorum. Ne yapmalıyım? Fransa’da yaşayan Türk vatandaşının genelde yaptığı şey Fransa’da Türk boşanma avukatı bularak derdini anlatmak ve net..

İngiltere Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

`İngiltere’de Boşanmak Türkiye`de Boşanmak ve Tanıma Tenfiz Davası    İngiltere’de Boşanmak sizin Türkiye`de boşanmanızı sağlamayacaktır. İngiltere ` de yaşayan Türk vatandaşı ya da çifte vatandaşım ve boşanmak istiyorum. Ne yapmalıyım? İngiltere ` de yaşayan Türk vatandaşının genelde yaptığı şey İngiltere `de Türk boşanma avukatı b..

Almanya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Almanya`da Boşanmak Türkiye`de Boşanmak ve Tanıma Tenfiz Davası   Almanya`da boşanmak sizin Türkiye`de boşanmanızı sağlamayacaktır. Almanya` da yaşayan Türk vatandaşı ya da çifte vatandaşım ve boşanmak istiyorum. Ne yapmalıyım? Almanya` da yaşayan Türk vatandaşının genelde yaptığı şey Almanya`da Türk boşanma avukatı bularak derdini anlat..

Yabancı Boşanma Kararı

Yabancı Mahkeme Kararının Tanınması ( Boşanma/Türk Vatandaşlığını Kaybeden Tarafların Nüfus Kayıtlarının Kapalı Olması - Mahkemenin 'Tanımayla' Yetinmesi Gerektiği/İlamının Nüfus Kayıtlarına İşlenmesine Hüküm Veremeyeceği )  Türk Vatandaşlığını Kaybedenler ( Nüfus Kayıtlarının Kapanacağı - Yabancı Mahkemenin Boşanmaya Yönelik Kararı Tanınsa..

Tanıma Tenfiz Davasında Anlaşma Bulunan Ülkeler

 TANIMA TENFİZ DAVALARINDA ANLAŞMA FİİLİ DURUM BULUNAN ÜLKELER     Tenfiz kararı verilebilmesi için o ülke ile mütekabiliyet esası ( karşılıklılık ilkesi ) ya da anlaşma bulunması gerekir. Tanımada bu aranmaz. Bu ülkelerden bazıları aşağıdadır:   •           &..

Tanıma Tenfiz Davası Nasıl Açılır

Tanıma Tenfiz Davası Nasıl Açılır? Yabancı mahkemenin vermiş olduğu boşanma kararı kesinleşmiş olmalı ve bu husus, kararda belirtilmelidir. Kararda boşanma kelimesi geçmelidir. Karar belediye vb. yerlerce değil mahkeme tarafından verilmiş olmalıdır. Apostil belgesi olmalıdır. Her iki tarafın da vekâleti olmalıdır. Belgelerin yeminli tercüma..

Yurtdışında Boşanma Tanıma

Yurtdışında Boşanma Tanıma Tenfiz Davası  Yurtdışında yabancı mahkemede boşanma sonucu alınan yabancı mahkeme boşanma kararının Türkiye` de geçerli olabilmesi ve nüfus kaydından evliliğinizin düşebilmesi için Türkiye` de herhangi bir yer mahkemesinde açacağınız dava tanıma tenfiz davasıdır. Aksi halde bir daha evlenemeyebilirsiniz. Ölürseni..

Yurtdışında Boşandım

 Yurtdışında Boşandım Boşanacağım   Bir Türkseniz ya da Türkiye nfus kaydında kayıtlıysanız yabancı ülke mahkemesinin boşanma kararı ile yurtdışında boşandığınız zaman bilmelisiniz ki bu boşanma kararı, Türkiye` deki nüfus kaydınızda görünmez. Yani hala evli görünürsünüz. Yurtdışında yabancı mahkemeden almış olduğunuz boşanma k..

Yurt Dışında Boşandınız ama Hala Evlisiniz

    TANIMA TENİZ DAVALARI YURT DIŞINDA BOŞANDINIZ AMA TÜRKİYE` DE HALA EVLİSİNİZ   Yabancı bir ülkde verilen boşanma kararı, Türkiye` de tanıma - tenfiz davası açılıp kabul edilmeden, geçerli olmaz. Türkiye`de nüfusa boşanma işlemi geçmez ve hala evli sayılırsınız..

Yabancılar Türkiye`de Boşanma

Boşanma ile ilgili bazı yazılarımızın linkleri Yurt dışında boşandınız ama Türkiye` de hala evlisiniz bosanma davasi ile ilgili sık sorulan sorular ve cevapları anlasmalı bosanma davaları- soru cevap bosanma sebeplerine ornekler YABANCILARIN TÜRKİYE` DE BOŞANMALARI     İster iki yabancı ülke vatandaşı olsun ister biri ..